Kukułeczka

Niepubliczne Przedszkole w Kramsku

PIERWSZE W REGIONIE „LUDOWE PRZEDSZKOLE”

Wywiad na stronie konin24.info

http://konin24.info/konin.php/a,151,n,19280/Aktualnosci/Pierwsze-w-regionie-ludowe-przedszkole

Skąd się wzięła nazwa „Kukułeczka” ?

Mój syn ją wymyślił. Powiedział kiedyś że gdybyśmy nazwali tak nasze przedszkole, rodzice podrzucaliby nam swoje drogie pisklęta . Nazwa bardzo nam się spodobała.

Postanowiliśmy stworzyć miejsce przyjazne dla maluchów. Ciepły , kolorowy wystrój, miła atmosfera to wszystko sprawiało i sprawia że dzieci dobrze się czują w naszej „Kukułeczce”.

 Jednak do pełni obrazu potrzebowaliśmy czegoś więcej .

Tak narodziła się idea stworzenia przedszkola ludowego, które mocno osadzone jest w regionalnej tradycji.

A przecież mamy się czym pochwalić.

Co roku w Kramsku organizowana jest  impreza ”Wybijanie Żuru”, a nasze koła gospodyń wiejskich działają prężnie i cieszą się uznaniem wśród mieszkańców . Tak samo rzecz ma się z zespołami ludowymi .„Winniczanki”, „Wielkopolanki” „Świętojanki” to wspaniałe zespoły które od lat krzewią kulturę regionu wielkopolskiego . To też nasze sąsiadki, koleżanki, oraz babcie naszych przedszkolaków. Zawsze chętne do współpracy , postanowiły nas wesprzeć. Planujemy uszycie miniaturowych strojów ludowych dla naszych dzieci oraz przekazanie im drogocennej wiedzy w postaci piosenek i legend.

Również kuchnia to  kolejny obszar naszych zainteresowań . Bardzo chcielibyśmy zaprosić gospodynie do wspólnego gotowania naszych regionalnych potraw. Przygotowywać chcemy nasze rodzime święta wraz z całymi rodzinami.

Wycieczki po okolicy  to doskonała okazja aby  zaznajomić nasze dzieci z  ziołami . Od wieków  wykorzystywane w medycynie ludowej , są skarbnicą wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Mamy oczywiście świadomość w jakim wieku żyjemy i ofertę skonstruowaną również współcześnie, ale bardzo nam zależy na tym żeby to co jest dla nas ważne, oraz bliskie naszym sercom pozostało niezapomniane i odpowiednio uszanowane.

Zachęcamy do odwiedzenia nas osobiście ,lub naszego profilu na facebook, gdzie mogą się Państwo więcej dowiedzieć o tym jak edukujemy najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Z Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Kukułeczka” w Kramsku  Panią Ireną Karolak-Jóźwiak

rozmawiała Ewa Gaj specjalista d.s promocji w Pracowni Reklamy Grakom.