Kukułeczka

Niepubliczne Przedszkole w Kramsku

Nauczyciel wychowawca

Małgorzata Kreczmer

Studia licencjackie ukończyłam w PWSZ w Koninie na kierunku edukacja wczesnoszkolna w 2007 r, a w 2010 ukończyłam pedagogikę resocjalizacyjną w AHE w Łodzi uzyskując tytuł magistra.

Zawód nauczyciela wybrałam, ponieważ bardzo lubię dzieci i pracę z nimi. Codzienny kontakt z wychowankami, jest źródłem radości oraz  wyzwaniem do ciągłego zgłębiania ich psychiki i dążenia by pod moja opieką czuły się dobrze i bezpiecznie.

Staram się być nauczycielem przede wszystkim cierpliwym, ciepłym i miłym dla dzieci, które powierzają Państwo mojej opiece.

Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci: Szymonka i Sebastiana, które są moim „motorem napędowym” we wszystkich działaniach, również tych zawodowych. Cierpię na wieczny brak czasu i snu. Kiedy już jednak zdarzy mi się mieć trochę czasu dla siebie, to chętnie spędzam go przy dobrej książce, lub w kinie, koniecznie w towarzystwie mojego męża, lub przyjaciół.

W przedszkolu każdy dzień jest inny, nigdy nic nie dzieje się dwa razy tak samo. Jestem szczęśliwa, gdy widzę uśmiech na twarzy moich podopiecznych i czuję, że to właśnie dzięki mojej pracy mogą coraz lepiej poznawać otaczający ich świat.

Marita Fabisiak

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego pragnie.” P. Coelho
Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika, specjalność: edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna.
Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji, szczególnie wtedy, gdy widzę uśmiech na twarzach dzieci. Największą przyjemnością jest patrzenie na postępy swoich wychowanków. Staram się jak najlepiej przekazać wiedzę i zainteresować uczniów, potrzeba wiele zaangażowania, by zachęcić dziecko do nauki. Posiadam kwalifikacje do nauki języka angielskiego, dzięki czemu mogę zapoznać dzieci z tym językiem i przekazać niezbędne wiadomości. Mam nadzieję, że dzieci będą wychodziły z Naszego przedszkola zawsze zadowolone oraz z ochotą powracały, by mile spędzać czas.
Jestem osobą życzliwą i cierpliwą, co bardzo ułatwia mi pracę w danym zawodzie oraz w kontaktach z innymi ludźmi. Bardzo lubię swoją pracę i zawsze staram się jak najlepiej wypełniać powierzone mi zadania i obowiązki. W wolnych chwilach lubię czytać książki lub spędzać czas na świeżym powietrzu.

 

Adrianna Nowakowska

Jestem przyszłą absolwentką studiów magisterskich na kierunku Psychologia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 Posiadam certyfikat ukończenia półrocznego kursu opiekuna dziennego dla dzieci do lat 3.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując jako dzienny opiekun w Punkcie Opieki Dziennej w przedszkolu „Kukułeczka”. Zawsze chciałam pracować z dziećmi, dlatego też cały czas poszerzam swoją  wiedzę poprzez realizację kursu dokształcającego  w zakresie przygotowania pedagogicznego dla psychologów.

     Jestem osobą pozytywnie nastawioną do otoczenia, życzliwą i troskliwą , co na pewno ma niemałe  znaczenie w pracy z dziećmi jak również ułatwia mi kontakty z nimi. Staram się wykonywać swoją pracę rzetelnie i sumiennie. Bardzo zależy mi, aby dzieci pod moją opieką czuły się bezpiecznie i były szczęśliwe . Ważne jest dla mnie również, aby  budować  dobre relacje z dziećmi oparte na zaufaniu. Staram się by każdy dzień który dzieci spędzają w przedszkolu przynosił im wiele radości .

        Praca przedszkolanki jest  bardzo odpowiedzialna i wymagająca dużo cierpliwości ,jednakże  lubię ją wykonywać gdyż daje mi wiele satysfakcji.

       Największą motywację do pracy daje mi uśmiech, który widzę na twarzach moich podopiecznych.

Aleksandra Rusin

Ola była pierwszym nauczycielem zatrudnionym w naszym przedszkolu, pracowała w „Kukułeczce” cztery lata od 2011 do 2015r. Od 1 września 2015r. rozpoczęła pracę w innej placówce. Niestety taka jest kolej rzeczy, jedni odchodzą inni przychodzą. Życzymy Oli sukcesów w dalszym życiu zawodowym i osobistym.

„Od najmłodszych lat marzyłam, o tym by pracować z dziećmi.”

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna z językiem angielskim na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Z wielką pasją mogę wprowadzać dzieci w świat języka angielskiego.

Jestem osobą która łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi, a zwłaszcza z dziećmi. Bardzo się staram, aby każdy dzień był dla dzieci ciekawą przygodą, a dla mnie samej nowym wyzwaniem, ponieważ każdy sukces maluszka jest także moim sukcesem.

W swojej pracy staram się otaczać dzieci troską i zrozumieniem, rozbudzać ich indywidualne zainteresowania i umiejętności. Ktoś kiedyś napisał, że tylko oczy dziecka potrafią uchwycić w błahej rzeczy coś ponad, coś więcej… ja właśnie tak odbieram dzieci. Są szczere, naturalne, mają mnóstwo energii i chęci do pracy i to w nich lubię.  Mimo tego, że moje doświadczenie zawodowe jest niewielkie mam nadzieje, że uda mi się sprawić, aby dzieci w „Kukułeczce” były szczęśliwe, usmiechnięte i chętnie do nas wracały.

Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji, a uśmiech na ich twarzach jest prawdziwą nagrodą i wspaniałym podziękowaniem za wspólną pracę.”